banner

BRĪVDIENAS AAE

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar ANEX Tour!

AAE

Vispārīga informācija

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir viena no arābu pasaules valstīm, kas harmoniski apvieno austrumu garšu un mūsdienu tendences.

AAE atrodas Arābijas pussalas austrumu daļā un robežojas ar Persijas un Omānas līci. Dienvidos un rietumos valsts robežojas ar Saūda Arābiju, dienvidaustrumos un ziemeļaustrumos – ar Omānu, ziemeļrietumos tai ir neliela sauszemes robeža ar Kataru. Valsts sastāv no septiņiem neatkarīgiem emirātiem: Abū Dabī (lielākais emirāts), Adžmanas (mazākais emirāts), Dubaijas, Rasalhaimas, Ummal Kuveinas, Fudžeiras un Šārdžas. Katram emirātam ir savs valdnieks, un tas ievēro savus likumus un tradīcijas. Piemēram, Šārdžas emirātā ir pilnīgs alkohola aizliegums, kura lietošana un pārvadāšana tiek uzskatīta par kriminālpārkāpumu.

Valsts uzplaukuma laiks iekrita pagājušā gadsimta 70. gados, kad sakrita divi faktori – neatkarības iegūšana un straujš naftas cenas kāpums pasaules tirgū. Salīdzinoši īsā laika posmā bezgalīgā tuksneša vietā ir izaugusi attīstīta valsts ar augstu dzīves līmeni, greznām megapilsētām, jaunākajām tehnoloģijām un pārsteidzošu arhitektūru. 

Daba un klimats 

Lielāko daļu AAE teritorijas aizņem Rub al-Khali tuksnesis – viens no lielākajiem smilšainajiem tuksnešiem pasaulē. Uz austrumiem un ziemeļaustrumiem atrodas kalnu reljefa apgabali. Tāpat AAE ainavām raksturīgas smilšu kāpas, oāzes (lielākā daļa oāžu atrodas Abū Dabī emirātā), ielejas, mangrovju audzes un sāls līdzenumi. 

Tā kā AAE atrodas Arābijas pussalā, tiem ir tropisks tuksneša klimats. Vasaras sezonai (jūnijam līdz septembrim) raksturīga ārkārtīgi augsta temperatūra, kas īpaši valsts dienvidu rajonos var sasniegt pat +50 °C. Vidējā temperatūra šajā sezonā svārstās no +35 °C līdz 40 °C. Piekrastes reģionus, tostarp Abū Dabī un Dubaiju, ietekmē Persijas līcis, kā rezultātā šeit ir palielināts mitrums. Vēsākais laiks AAE ir ziemā, kad vidējā gaisa temperatūra svārstās no +15 °C līdz +25 °C. 

Ūdens temperatūra Persijas un Omānas līcī nekad nenoslīd zem +21-22°C. 

Izklaide 

Apvienotie Arābu Emirāti ir paradīze pludmales brīvdienu un iepirkšanās cienītājiem. Tajā pašā laikā valstij netrūkst tādas vēsturiskas apskates vietas kā: arheoloģiskie parki, senie forti un šeihu pilis. Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētas (Abū Dabī) arhitektūra un dinamiskais Dubaijas emirāts pārsteigs viesus ar savu urbanizāciju un zinātniskās, tehniskās domas vērienu. 

Saglabājot austrumu krāsojumu, Apvienotie Arābu Emirāti spēja ne tikai sekot līdzi pasaulei, bet arī to apsteigt vairākos rādītājos. Mūsdienu Apvienotie Arābu Emirāti ir pilni ar viesnīcām, restorāniem un veikaliem, ūdens parkiem, akvaparkiem, naktsklubiem un diskotēkām, iepirkšanās un izstāžu centriem, tradicionāliem tirgiem un moderniem veikaliem. Katru gadu simtiem tūkstošu tūristu ierodas šeit, lai izbaudītu austrumniecisku greznību, peldētos Persijas līča siltajos ūdeņos, baudītu skaistas smilšu pludmales un apmeklētu kultūras un vēstures apskates vietas. 

Diez vai kādu atstās vienaldzīgu zaļās oāzes tuksnesī, Sarkano Smilšu Zona (skaistas izžuvušas upju grīvas) vai Al-Hajar kalnu grēda ar tās asajām virsotnēm. Īpašas eksotikas cienītāji noteikti izmantos iespēju atrauties no pilsētas dzīves un doties ceļojumā pa tuksnesi. Īpaši ir jāatzīmē arābu virtuve, bez kuras degustācijas no AAE neaizbrauc neviens tūrists. 

AVIOKOMPĀNIJAS

Neatkarīgi no tā, kurp ceļojums ir paredzēts – ar mums jūs vienmēr rezervējat ideālu lidojumu! Jūms būs iespēja lidot ar labi zināmām aviokompānijām.

TŪRISMA PROFESIONĀĻI

Katrā galamērķī Jūs sagaidīs profesionāli ANEX Tour darbinieki kā arī mūsu gidi reģionos, kuri gatavi būs Jums palīdzēt.

TRANSFĒRI UZ VIETAS

Tiklīdz Jūs ieradīsieties galamērķa lidostā, Jūs laipni sagaidīs mūsu darbinieki un nogādās uz rezervēto viesnīcu.