banner

Abū Dabī

ABŪ DABĪ

Vispārīga informācija

Abū Dabī ir viens no septiņiem emirātiem, kas veido AAE. Tas atrodas Persijas līča piekrastē un platības ziņā ir lielākais no visiem emirātiem (vairāk nekā 80% no AAE kopējās platības). Abū Dabī ietilpst arī 200 salas un oāzes pilsēta Al Ain.

Nosaukums Abū Dabī ir tulkots no arābu valodas kā "gazeles tēvs" un ar šo vārdu saistīta skaista leģenda. Arābu mednieki no vienas no oāzēm dzina gazeli. Gazele ilgi līkumoja pa tuksnesi un tādā veidā aizvedot medniekus uz Persijas līča krastu, kur tā ielēca ūdenī un brida pāri uz salu. Mednieki viņai sekoja, un gazele aizveda viņus pie smalka saldūdens avota. Pateicībā mednieki nožēlojās par gazeli, un netālu no avota dibināto apmetni sauca par "gazeles tēvu", kas arābu valodā izklausās pēc Abū Dabī.

Mūsdienās Abū Dabī ir nozīmīgs ekonomikas, kultūras, politikas un tūrisma centrs Tuvajos Austrumos, vienlaikus saglabājot savas vēsturiskās saknes un vēsturisko mantojumu. Pateicoties naftas resursu bagātībai un gudrai pārvaldībai, Abū Dabī ir izaugusi par modernu, dinamisku pilsētu ar pārsteidzošu arhitektūru, augstu dzīves līmeni un greznām kultūras un izklaides iespējām.

Atpūta Abū Dabī – atpūta smilšainās pludmalēs, kuras apskalo gaiši zilie Persijas līča ūdeņi. Kūrortu noteikti novērtēs ūdens sporta veidu cienītāji. Ir lieliski nosacījumi niršanai un sērfošanai. Abū Dabī viesnīcas pārsteidz ar savu austrumniecisko garšu, noskaņu un karalisko apkalpošanu, savukārt greznie restorāni, naktsklubi un iepirkšanās centri apmierinās pat vispieredzējušākos viesus.

Iezīme, kas atšķir Abū Dabī no jebkuras citas mūsdienu pilsētas un atspoguļo tās musulmaņu pilsētas raksturu, ir daudzās mošejas. No jebkuras vietas pilsētā jūs varat redzēt vairākus minaretus vienlaikus.

Abū Dabī pilsēta viesus pārsteigs ar tās neticami zaļiem skatiem. Pilsēta aktīvi attīsta zaļās zonas un parkus, kas veicina dabas oāžu veidošanu vietējiem iedzīvotājiem un viesiem.

Klimats

Abū Dabī ir tropisks tuksneša klimats. Vasaras mēneši Abū Dabī ir ļoti karsti, bieži vien vidējā diennakts temperatūra var sasniegt +40-45 °C vai vairāk. Karstākie mēneši ir jūlijs un augusts. Labāk atpūsties Abū Dabī ir no novembra līdz aprīlim, kad iestājas sauss laiks ar vidējo gaisa temperatūru +26 °C un ūdens – +23 °C.

Izklaide

Abū Dabī piedāvā plašu izklaides iespēju klāstu. Tuksneša tuvums ļauj pastaigāties pa smilšu kāpām uz kamieļiem vai vērot Levas oāzi un saullēktu smiltīs. Var doties kopā ar visu ģimeni uz Ferrari World (Ferrari parku) – plašo atrakciju parku, kas atrodas Yas salā. Šis ir pirmais parks pasaulē, kas pilnībā veltīts leģendārajam itāļu autoražotājam Ferrari. Abū Dabī piedāvā arī iespēju vingrot pasaulē lielākajā iekštelpu vēja tunelī “iFly”. Ūdens sporta entuziasti var baudīt vindsērfingu, kaitsērfingu, smaiļošanu, ūdensslēpošanu, braukšanu ar ūdensmotociklu u.c.

Abū Dabī ir daudz slavenu dizaineru golfa laukumu, kas apmierinās visu līmeņu golfa spēlētāju vajadzības.

Apskates objekti

Abū Dabī ir pazīstama ar savu pārsteidzošo arhitektūru un kultūras mantojumu. Tajā atrodas slavenā Šeiha Zajeda Baltā mošeja, kas ir viena no lielākajām un iespaidīgākajām mošejām pasaulē. Tam ir pārsteidzoša balta arhitektūra. Uz Corniche promenādes atrodas atjaunota kuģu būvētava, kurā tiek būvētas tradicionālās arābu koka laivas (dhow). Šeit jūs varat redzēt arī El Husn Fort – vienu no nedaudzajām vecās Abū Dabī arhitektūras struktūrām, kas tika saglabāta līdz mūsdienām.

Abū Dabī atrodas Luvras filiāle, kur var apskatīt Pikaso, Manē un da Vinči darbus.