banner

Adžmāna

ADŽMĀNA

Vispārīga informācija

Adžmānas emirāts atrodas Persijas līča krastā, tikai 10 km attālumā no Šārdžas un 45 km attālumā no Dubaijas. Tas ir mazākais emirāts no septiņiem emirātiem.

Tā paša nosaukuma pilsēta Adžmāna ir emirāta administratīvais centrs un agrāk bija pazīstams kā makšķerēšanas un pērļu medīšanas centrs. Pēdējo desmitgažu laikā tas sāka aktīvi attīstīties. Labākās viesnīcas Adžmānā atrodas piekrastē: un, lai gan viesnīcu skaits nav liels, apkalpošanas līmenis ir augsts.

Adžmānas krasta līnija ir diezgan plaša un stiepjas 16 km garumā. Šī kūrorta baltās pludmales (visos citos AAE kūrortos ir dzeltenas smiltis) piesaista viesus no visas pasaules. Pludmales brīvdienas Adžmānā ir ļoti populāras starp ģimenēm ar bērniem un tūristiem, kuri mīl mieru un klusumu. No septembra vidus līdz maija vidum kūrortā valda skaists un patīkams laiks: siltas, saulainās dienas nomaina patīkami, vēsi vakari.

Uz tūristiem Adžmānā "sausā likuma" normas neattiecas. Šeit atrodas vienīgais veikals visos AAE, kur ārvalstu tūristi bez ierobežojumiem var nopirkt importētos alkoholiskos dzērienus.

Apskates objekti

Adžmānā ir maz apskates objektu. Galvenā emirāta apskates vieta ir muzejs senajā fortā, kas līdz 1970. gadam bija par valdnieka rezidenci. Muzeja ekspozīcijā ietilpst arheoloģiskās un etnogrāfiskās sadaļas, seno ieroču kolekcija, telpas, kas veltītas AAE policijas vēsturei. Īpašu interesi rada pagātnes dzīves un tradicionālo amatniecības attēlošana vaska figūru zālē.

Izklaide

Eksotikas cienītājiem iesakām slavenās kamieļu sacīkstes, kas notiek šī emirāta tuksnešos. Sauļošanās un peldēšanas cienītājiem – lieliskās tīrās Adžmānas pludmales. Šeit ir izplatīti arī ūdens sporta veidi, īpaši motorizētie.

Iepirkšanās

Adžmānas tirgus piesaista pircējus: arābu antīkie veikaliņi ir pilni ar leģendāriem persiešu paklājiem, dārgmetālu izstrādājumiem un lielu suvenīru izvēli.