banner

Fudžeira

FUDŽEIRA

Vispārīga informācija

Fudžeiras emirāts ir jaunākais no septiņiem emirātiem. Atšķirībā no citiem emirātiem Fudžeira atrodas nevis Persijas krastā, bet gan Indijas okeāna Omānas līča krastā. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem šeit ļoti paveicies ar klimatu, kas ir maigāks un mitrāks nekā citos emirātos.

Emirāts ir slavens ar savām ainavām un bagātīgo savvaļas dabu: visā teritorijā stiepjas Indijas okeāna apskalotās smilšainās pludmales, Hadžara akmeņainie kalni, ko sadala ielejas, kas nolaižas līdz jūrai, un mazas palmu birzes. Neskatoties uz to, ka kūrorts piesaista nirējus no visas pasaules, Fudžeira ir klusa un mierīga vieta, kur ģimenes un draugi dodas baudīt brīvdienas pludmalē. Fudžeiras smilšainās pludmales ir patiesi greznas: tīras, labi koptas, ar omulīgiem līčiem mierīgai atpūtai.

Neskatoties uz savu jaunību, Fudžerai ir bagāta vēsture. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka cilvēki šeit dzīvojuši tūkstošiem gadu. Par to atgādina arī jaudīgs forts, kas tika celts pirms simtiem gadu un atrodas vecpilsētas centrā uz neliela kalna. 1991. gadā tika atklāts Fudžeiras muzejs, kas piedāvā plašu arheoloģisko un etnogrāfisko atradumu kolekcijas izstādi.

Brīvajā laikā noteikti iesakām apmeklēt “Piektdienas tirgu”, kas Fudžeirā izceļas ar pārsteidzošu daudzveidību pat austrumnieciskam tirgum. Šeit tiešām var nopirkt visu. Apskatiet tirgū esošos paklājus tuvāk: Fudžeirā viesnīcas ir dekorētas ar vietējiem paklājiem, kas visā AAE ir slaveni ar ornamentu kvalitāti, daudzveidību un bagātību.

Klimats

Fudžeirā valda karsts klimats, taču atšķirībā no citiem emirātiem šeit reti novērojamas spēcīgas temperatūras svārstības, turklāt vasaras pilnbriedā gaiss nesasilst virs +40 °C. Ziemas mēnešos gaiss sasilst līdz +24-26 °C. Ūdens temperatūra visu gadu ir +20-22 °C. Labākais laiks, lai apmeklētu Fudžeiru, ir no rudens vidus līdz pavasara vidum.

Apskates objekti 

Pirmkārt, Fudžeira ir slavena ar savām brīvdienām pludmalē, taču ir arī vēstures pieminekļi, kurus noteikti vajadzētu apmeklēt:

  • Al-Bidiya mošeja, kas pazīstama arī kā Omar Al-Kheyyam mošeja, ir viena no vecākajām mošejām Arābijas pussalā.
  • Fudžeiras forts, kas datēts ar 15. gadsimtu, ir vēstures un arhitektūras atgādinājums. Agrāk tas kalpoja kā aizsardzības punkts un nodokļu iekasēšanas punkts.
  • Fudžeiras muzejs, kas piedāvā apmeklētājiem lielu skaitu vēstures un kultūras eksponātu, kas stāsta par emirāta attīstību, jūras tirdzniecību, zvejniecību un vietējo iedzīvotāju dzīvi.