banner

Rāselhaima

RĀSELHAIMA

Vispārīga informācija

Rāselhaima ir viens no skaistākajiem un vecākajiem emirātiem AAE. Rāselhaima atrodas valsts ziemeļos, stundas brauciena attālumā no Dubaijas Starptautiskās lidostas. Emirāta galvaspilsētu – pilsētu ar tādu pašu nosaukumu – divās daļās sadala skaistais Al Khor līcis. Vecpilsēta saglabā nosaukumu Rāselhaima. Jaunā pilsētas daļa, kurā atrodas lidosta, tiek saukta par Al Hamriya. Apmēram 90% emirāta iedzīvotāju dzīvo Rāselhaima pilsētā.

Lai gan Rāselhaimai pieder tikai ceturtā lielākā teritorija starp visiem AAE emirātiem, emirāta daba ir neparasti skaista un, iespējams, daudzveidīgākā – iespaidīgas ainavas ar smilšainām pludmalēm, kalnu grēdām, mangrovju audzēm, daudzveidīgu veģetāciju, auglīgiem laukiem, kur aug vairāk nekā 45 dažādu veidu dateļpalmu.

Emirāta dienvidaustrumos atrodas tūristu apgabals Haat, kas pazīstams ar trim dabīgiem avotiem ar sērūdeni, kam ir atjaunojošs un dziedinošs efekts. Avoti, kas aprīkoti ar baseiniem ar ūdeni, kas uzsildīts līdz 40 °C, noteikti patiks visiem labsajūtas procedūru cienītājiem.

Klimats

Rāselhaima atrodas tropiskā tuksneša klimata zonā ar karstām vasarām un maigām ziemām. Vasarā šeit ir diezgan karsts, gaiss sasilst līdz +33-37 °С. Ziemā gaisa temperatūra ir +19-25 °С. Labākais laiks, lai apmeklētu Rāselhaimu, ir no oktobra līdz maijam.

Apskates objekti

Papildus krāšņajai dabai emirāts ir slavens ar savu bagāto kultūru un seno vēsturi – četri vietējie arhitektūras pieminekļi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma vietu kandidātu sarakstā.

Kalnos atrodas Fort Daya – 19. gadsimta cietoksnis, no kura paveras brīnišķīgs skats uz jūru, kalniem un palmu dārzu. Uzmanību ir pelnījis Al Jazeera al Hamra cietoksnis un Nacionālais muzejs, kurā ir seni eksponāti un vērtslietas, no kurām dažas datētas ar 6. gadsimtu pirms mūsu ēras un tiek uzskatītas par vecākajiem AAE jebkad atrastajiem eksemplāriem.

Izklaide

Atpūta Rāselhaimā ir lieliska iespēja aktīvas laika pavadīšanas cienītājiem. Akmeņainās Wadi Shawka takas var būt ideāls galamērķis piedzīvojumu meklētājiem. Ielejā ir vairākas kalnu velosipēdu takas, kuru garums ir no 15 līdz 50 km, un ir arī pārgājienu takas. Ja Jūs vēlaties darīt kaut ko aizraujošu, iesakām Jums izmēģināt kalnu slēpošanu pa pasaulē garāko trošu trasi (Jebel Jais Flight), kas iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Trases garums ir gandrīz 3 km. Tuksneša safari – aizraujošas smilšu kāpu sacīkstes, kā arī ar smilšu dēļiem.

Tūristi var doties uz slaveno Suwaidi Pearls fermu (vienīgo AAE), kur pērles audzē mākslīgi. Saimniecība pārdod savu produkciju juvelieriem visā pasaulē. Ekskursijas laikā apmeklētājiem būs iespēja saņemt vērtīgu dāvanu – īstu pērli.