banner

Šārdža

ŠĀRDŽA

Vispārīga informācija

Šārdža ir trešais lielākais emirāts AAE, konservatīvākais un stingrākais: joprojām pastāv alkohola, ūdenspīpju un atklājoša apģērba aizliegumi. To apskalo Omānas un Persijas līča ūdeņi. Galvaspilsēta un galvenais kūrorts – Šārdža, kas atrodas blakus Dubaijai un praktiski ir tās priekšpilsēta.

Šārdža sevi pozicionē kā AAE kultūras centru. Šeit jūs varat redzēt daudzus arhitektūras šedevrus, senas būves un modernas oriģinālu formu un izmēru ēkas. 1998. gadā UNESCO šo pilsētu pasludināja par arābu pasaules kultūras galvaspilsētu.

Īstā Šārdžas izcilākā vieta ir Al Noor sala (tulkojumā no arābu valodas "Gaismas sala"). Šī ir neliela oāze pilsētas vidū. Uz salas aug eksotiski koki un krūmi no Āzijas. Apceļojot šo salu, Jūs jutīsities kā Taizemē vai Šrilankā.

Šārdža ir unikāls emirāts salīdzinājumā ar citiem, jo tam ir krasta līnija gan Persijas, gan Omānas līcī. Visas šeit esošās pludmales ir smilšainas, sadalītas privātajās un pašvaldības. Ieeja jūra ir lēzena. Populāras ir pludmales zonas: Al Corniche un Al Khan.

Klimats

Šārdžā valda tropu tuksneša klimats, ko raksturo augsta temperatūra, neliels nokrišņu daudzums un ievērojams saulainu dienu skaits. Dienas temperatūra svārstās no +24 °C janvārī līdz +40 °C jūlijā. Jūras temperatūra svārstās no +22 °C februārī līdz +33 °C augustā.

Izklaide

Atpūta Šārdžā iepriecinās niršanas entuziastus ar koraļļu rifiem un bagātīgu jūras faunu. Ir centri, kas piedāvā dažādas programmas iesācējiem un pieredzējušiem nirējiem.

Ceļojuma laikā uz Šārdžu tūristi varēs aplūkot dejojošas, simts metru augstās, strūklakas, nofotografēties no Eye of the Emirates skatu rata un pastaigāties pa akvārija jūras gultni. Ar bērniem varat apmeklēt Al-Montaza parku un atklājumu centru (Discovery center).

Emirāta viesi var apmeklēt “Lietus istabu”, kas pilnībā atveido un imitē šo dabas parādību visās detaļās, ieskaitot svaiguma smaržu. No debesīm līst īsts lietus, un apmeklētāji var staigāt lietū, nesamirkuši.

Ceļojums kļūs īpaši neaizmirstams, pateicoties Marokas pirts apmeklējumam, fotosesijām uz gleznaino dārzu, krastmalas un piļu fona. Tāpat viesiem iesakām apmeklēt autodromu, doties laivu braucienā un tuksneša safari.