banner

Dubaija

Dubaija

Vispārīga informācija

Dubaija ir populārākais AAE tūrisma centrs, kas atrodas Persijas līča krastā. Mūsdienās tā ir futūristiska metropole, kurā dzīvo vairāk nekā 200 dažādu tautību pārstāvji. Gandrīz visi pilsētas iedzīvotāji ir musulmaņi, bet, neskatoties uz AAE arābu pasaules reliģiskajiem noteikumiem un tradīcijām, Dubaija tiek uzskatīta par "atvērtāko" no visiem emirātiem.

Dubaijas vēsture ir diezgan īsa un ir sadalīta divos galvenajos periodos: pirms "melnā zelta" atradņu atklāšanas – naftas un pēc tās. Pateicoties naftai, emirāts sāka savu straujo attīstību un kļuva par vienu no modernākajām pilsētām pasaulē, kurā joprojām harmoniski savijas Austrumu kultūra, grandiozas celtnes un inovācijas.

Mūsdienās tūrisms ir viena no galvenajām emirāta ekonomikas nozarēm. Katru gadu miljoniem tūristu ierodas Dubaijā, lai izbaudītu luksusa brīvdienu atmosfēru. Ekskursijas uz Dubaiju ir iespēja apskatīt augstākos debesskrāpjus pasaulē, lielākās "dziedošās strūklakas" (apbrīnojams gaismas un mūzikas izpildījums), lielāko akvāriju ar vairāk nekā 30 000 jūras dzīvnieku. 

Dubaijas rajoni: 

  • Džumeira – prestiža piekrastes zona, kas tūristu vidū ir pazīstama ar labajām pludmalēm, restorāniem un iepirkšanās centriem.
  • Džumeiras sala – mākslīgi izveidots arhipelāgs, kas veidots palmas formā un kurā atrodas pieczvaigžņu viesnīcas un grezni restorāni. Tieši uz šīs salas atrodas pasaulslavenā viesnīca Atlantis The Palm.
  • Deira – Dubaijas vēsturiskais centrs, kas atrodas pie Dubaijas līča (Dubai Creek), un tas ir arī slavens iepirkšanās rajons ar tradicionāliem austrumu tirgiem. Apkārtnē atrodas labākie pilsētas etniskie restorāni.
  • Dubai Marina – ir lielākais dzīvojamais rajons Dubaijā ar attīstītu infrastruktūru. Lieliski piemērots pludmales brīvdienu un ūdens aktivitāšu cienītājiem.
  • Centrs – pilsētas tūrisma centrs, tieši šeit atrodas Burj Khalifa, Dubai Mall, Dubai Fountain.
  • Al Barsha – šeit atrodas slavenais Mall Of The Emirates – viens no lielākajiem iepirkšanās centriem pasaulē.
  • Bur Dubai – Dubaijas biznesa un ostas centrs. Šī ir viena no vecākajām pilsētas teritorijām, kur varat ceļot pagātnē un redzēt, kā Dubaija izskatījās pirms gadu desmitiem.

Klimats

Dubaija ir viena no karstākajām pilsētām pasaulē, pateicoties tās tropiskajam tuksneša klimatam. Saule šeit spīd visu gadu. Ziemā dienas vidējā gaisa temperatūra ir +24-28 °С, vasarā – +30-40 °С. Ziemā emirātā var līt lietus, taču tas notiek ļoti reti. Dubaijā ziemas mēnešos parasti ir “augsta” jeb aktīvā tūrisma sezona.

Apskates objekti

Dubaija ir pasaulē slavena ar savām grandiozajām ēkām, piemēram, Burj Khalifa (augstākā ēka pasaulē, 828 m), Dubai Mall (viens no lielākajiem iepirkšanās un izklaides centriem pasaulē), Dubai Fountain, Palm Jumeirah (cilvēku izveidotā, mākslīgā sala palmas formā) un daudzi citi. Dubaija ir pazīstama arī ar savām gleznainajām pludmalēm, bezgalīgajām smilšu kāpām un daudzveidīgiem ēdieniem.

Ceļojums uz Dubaiju būs lieliska izvēle ģimenēm ar bērniem. Šeit ir uzbūvēti atrakciju parki, ūdens parki, kas pārsteidz ar savu mērogu, Legoland, vienīgais parks, Bollywood Parks, pasaulē, varenākie amerikāņu kalniņi, 3D un 4D atrakcijas. 

Ieteicams apmeklēt arī Ginesa rekordu grāmatā iekļauto ziedu parku The Dubai Miracle Garden. Parkā ir aptuveni 50 miljoni dažādu augu. Interesanti būs arī apmeklēt okeanāriju, kurā mīt fantastiskas jūras radības, Green Planet botāniskais dārzs, kur apmeklētājus gaida īsti džungļi, un iekštelpu slēpošanas kūrorts Ski Dubai ar 22 500 m2 lielu iekštelpu slēpošanas zonu. 

Aktīvā atpūta

Ierodoties Dubaijā, tūristi var apmeklēt dažādas izstādes, piedalīties ikgadējos sporta pasākumos (teniss, golfs, zirgu skriešanās sacīkstes) un zinātniskās konferences. Īpašu uzmanību ir pelnījis tuksneša safari – grupas ekskursija, kas ļauj iepazīt īsto Arābiju. Jūs varat apmeklēt kalnus un smilšaino tuksnesi, apmeklēt beduīnu ciematu, kazu un kamieļu fermas. Piedzīvojumu cienītājiem nebūs vienaldzīga vizināšanās ar džipu pa tuksneša kāpām, kas atgādina "amerikāņu kalniņus".

Atpūta pludmalē 

Dubaijā ir labi laikapstākļi pludmales brīvdienām: maigs jūras krasts, saule silda pludmali visu gadu, un ūdens temperatūra nenoslīd zem +21 °C. Ir vērts atzīmēt, ka Dubaijas pludmales ir sadalītas privātajās un publiskajās, kā arī maksas un bezmaksas.

Aktīvai atpūtai lieliski piemērots ir Kite Beach, kur var nodarboties ar kaitsērfingu. Sunset Beach ir labākā vieta sērfošanai.

Pludmale The Beach - lieliska iespēja apvienot atpūtu pie jūras ar augstākās klases iepirkšanos. Ja ceļojat kopā ar savu mīļoto mājdzīvnieku, tad pievērsiet uzmanību Dubai Islands Beach – šī ir pirmā pludmale Dubaijā, kur var atvest savus mājdzīvniekus. Maksas pludmale Al Mamzar Beach – viena no populārākajām pludmalēm ģimenēm, tā ir piecu koptu pludmaļu un parka komplekss.

Iepirkšanās 

Dubaija – viens no lielākajiem pasaules iepirkšanās centriem. Šeit ir gan moderni iepirkšanās centri, gan tradicionālie austrumu tirgi un tirdziņi. Pasaulē lielākais iepirkšanās un izklaides centrs atrodas Dubaijā. Dubaijas tirdzniecības centra Dubai Mall platība pārsniedz miljonu kvadrātmetru. Dažu soļu attālumā no Dubaijas tirdzniecības centra Dubai Mall atrodas komplekss The Souk, kas ir stilizēts kā austrumu tirgus. Tajā tiek pārdotas rotaslietas un smaržas. 

Neieskaitot iepirkšanās centrus, Dubaijā ļoti izplatīti ir tradicionālie tirgi ar lielu preču sortimentu. Starp populārākajiem tirgiem: zelta tirgus Gold Souk, smaržu tirgus Perfume Souk, garšvielu tirgus Spice Souk un tekstila tirgus Textile Souk. 

No decembra līdz janvārim pilsētā notiek Dubaijas iepirkšanās festivāls – Dubai Shopping Festival. Tie ir īsti iepirkšanās svētki ar bagātīgu izklaides programmu un lieliskām atlaidēm. Dubaijas vasaras pārsteiguma iepirkšanās festivāls, Dubai Summer Surprise Shopping Festival, ilgst no jūnija līdz augustam.