banner

Varna

VARNA

Vispārīga informācija

Vēsturiski šī ir kūrorta teritorija ar bagātīgiem dabas resursiem un ļoti bagātu kultūras dzīvi. Tālajā pagātnē (VI gs. p.m.ē.) šajās zemēs atradās grieķu kolonija Odesos. Mūsdienu nosaukumu pilsēta ieguva 12. gadsimtā, pēc upes, pie kuras tika uzcelta Varna.

Kūrorta viesnīcas jūs iepriecinās ar augsta līmeņa servisu un patīkamām cenām. Daudzi Varnas bāri un restorāni laipni aicina savus viesus nobaudīt nacionālās virtuves ēdienus, kuros apvienotas Eiropas un Austrumu tradīcijas. Vietējie iedzīvotāji visos Bulgārijas kūrortos, tostarp Varnā, ir draudzīgi pret tūristiem, un lielākā daļa no viņiem saprot un runā krieviski. Ielidošana notiek Varnas starptautiskajā lidostā, kas atrodas 8 km attālumā no pilsētas centra, tāpēc transfērs būs pietiekami ātrs.

Klimats

Reģionam ir raksturīgs maigs, mitrs subtropu klimats, kas ir tuvu Vidusjūras reģionam. Vasara sākas aprīļa beigās un ilgst līdz oktobra sākumam un vidum. Vasaras Varnā ir salīdzinoši siltas - vidējā temperatūra dienā ir +27-29 °C. Ūdens kļūst silts līdz pat +24 °C.

Pludmale un jūra

Varnas Melnās jūras piekrastē ir greznas smilšu pludmales ar maziem līčiem un klusiem zvejnieku ciematiem. Maigā ieeja un plašās pludmales joslas ir ideāli piemērotas atpūtai kopā ar ģimeni vai draugiem.

Apskate un atpūta

Pastaiga pa Varnu ir patīkama izklaide tūristiem, kuriem ir apnikusi lielpilsētas burzma, kā arī apmeklētājiem, kuri vēlas iepazīt šīs valsts kultūru. Varnā ir daudz interesantu vēsturisku vietu, piemēram, Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas katedrāle, Aladžas klosteris, Varnas Arheoloģiskais muzejs, arhitektūras celtnes, baznīcas un galerijas.

Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas katedrāle atrodas pilsētas centrā, Kirila un Metodija laukumā. Jāatzīmē, ka pilsētas centrs ir gājēju zona un ir slēgts satiksmei. Romas termās (pirtis) ir diezgan populārs kūrorts, un tās aizņem aptuveni 7000 m² platību starp grāfa Ignācija, San Stefano, Khan Krum un King Kaloyan ielām. Pirtis tika uzceltas imperatora Hadriāna valdīšanas laikā un veido lielu kompleksu, kurā ir iespējas peldēties, sportot, piedalīties sanāksmēs un diskusijās, atpūsties un iepirkties.

Piejūras parks "Sea Gradina" atrodas jūras krastā, netālu no centra, miera un klusuma oāzē. Ziņkārīgie tūristi var apmeklēt delfināriju, akvāriju un dabas muzeju. Varnas Arheoloģijas muzejs ir viena no interesantākajām šāda veida kolekcijām Bulgārijā. Īpaši krāšņas ir traķiešu akmens skulptūras. Pilsētā ir arī daudzi citi muzeji, tostarp etnogrāfiskais muzejs ar interesantu tērpu un rotu ekspozīciju un dabas vēstures muzejs, kas veltīts piekrastes florai un faunai.

Aladžas klosteris atrodas 15 km attālumā no pilsētas. Tagad tas ir pamests, bet pirms vairākiem desmitiem gadsimtu Aladzas šūniņās, kas izcirstas tieši klintīs, dzīvoja kristiešu vientuļnieki.