banner

Tenerife

TENERIFE

Vispārīga informācija

Tenerife ir lielākā no septiņām Kanāriju salu arhipelāga salām, kas atrodas Atlantijas okeānā pie Āfrikas krastiem. Salas garums, no ziemeļiem uz dienvidiem, ir 85 km, bet platums šaurākajā vietā ir 13 km. Tenerife augstākā virsotne El Teides vulkāns ir Spānijas augstākā virsotne un viena no augstākajām virsotnēm okeāna. Vulkānu var redzēt no gandrīz jebkuras vietas salā. Tā krāteris dažviet sasniedz 17 km garumu.

Atpūta 

Ceļojums uz Tenerifi ir lieliska iespēja ģimenes atpūtai. Šeit atrodas viens no labākajiem ūdens parkiem pasaulē, slavenais Siāmas parks. Apskates ekskursijas Tenerifē patiks tūristiem ar bērniem, jauniešiem, jaunlaulātiem un ūdens sporta cienītājiem. Laikposms no maija līdz oktobrim ir labi piemērots pludmales brīvdienām, un ziemā varat apmeklēt salas apskates vietas. 

Klimats 

Ņemot vērā daudzveidīgo reljefu un dažus unikālus klimatiskos faktorus, piemēram, ziemeļaustrumu pasātu vējus, Tenerifē ir vairāki mikroklimatiņi, kas nozīmē, ka laikapstākļi dažādās salas daļās var ievērojami atšķirties. Vidējā temperatūra gada laikā parasti ir +18-24 °C dienvidu piekrastē un +15-20 °C ziemeļu piekrastē. Teides vulkāns ietekmē salas klimatu, veidojot izteiktu temperatūras un nokrišņu izmaiņu zonu augtākās salas vietās. 

Tenerifes kūrorti 

Puerto de la Krusa

Šis kūrorts atrodas Tenerifes ziemeļu krastā un ir slavens ar savām tumši pelēkajām vulkānisko smilšu pludmalēm, kluso atmosfēras centru un skaisto subtropu veģetāciju. Martianez pludmale (Playa Martianez) ir labi piemērota sērfotājiem, tur gandrīz vienmēr ir diezgan augsti viļņi. Gimenes brīvdienām labāk izvēlēties Jardin pludmali (Playa Jardin). Šī ir patiešām neparasta pludmale. Ir dabiski baseini, ko no okeāna atdala dabiskās barjeras. Ģimenēm ar bērniem mēs iesākam apmeklēt Loro parku, vienu no pasaulē slavenākajiem zooloģiskajiem dārziem, kurā apskatāmas dažādas dzīvnieku un putnu sugas. Loro parks ir slavens arī ar savu delfināriju un lielo akvāriju.

Los Kristianos 

Šis kūrorts atrodas dienvidu krastā, un tajā valda ļoti klusa un mierīga atmosfēra. Šī ir laba izvēle pāriem, kas meklē relaksējošās brīvdienas pludmalēs un skaistās ainavās. Kūrorts atrodas sen izdzisušā vulkāna Montaña de Guas pakājē. Ir vērts uzkāpt virsotnē, lai novērtētu panorāmas skatus no 430 metru augstuma. 

Las Américas

Las Americas – iespējams, slavenākais kūrorts Tenerifes dienvidos, atrodas starp diviem kūrortiem: Los Cristianos un Costa Adeje. Las Americas ir pazīstama ar savu rosīgo naktsdzīvi, kazino, iepirkšanās centriem un izklaidi visai ģimenei.

Kosta Adeje (Costa Adeje)

Kosta Adeje atrodas Tenerifes dienvidu krastā un tiek uzskatīta par vienu no prestižākajiem kūrortiem uz salas. Šeit jūs gaida augstas klases viesnīcas, godalgoti restorāni, labi attīstīta infrastruktūra un dažādas izklaides iespējas. Pasaulslavenais Siāmas parks ir viens no populārākajiem apskates objektiem šajā apkaimē un to noteikti ir jāredz.

Populārākās Kosta Adejes pludmales ir Playa del Duque, Fanabe, Torviscas, Playa de Troya. Playa del Duque ir pazīstama ar savām maigajām zelta smiltīm un dzidrajiem ūdeņiem. Tā ir viena no labākajām Kosta Adejes pludmalēm, ko ieskauj greznas viesnīcas un restorāni. Jūrā izvirzīta klints atdala pludmali no galvenās kūrorta zonas, kas papildina ekskluzivitātes gaisotni.

Los Gigantes 

Los Gigantes ir neliela tūristu pilsētiņa Tenerifes rietumu krastā. Kūrorts ir pazīstams ar bazalta klintīm, kas paceļas līdz 600 metriem virs jūras līmeņa, skaistām pludmalēm un labi attīstīto infrastruktūru tūristiem.

Los Gigantes ir tikai viena pludmale ar melnām vulkāniskām smiltīm un oļiem. 

Santakrusa de Tenerife 

Salas galvaspilsētā ir arī kūrorta zonas ar iepirkšanās vietām, kultūras objektiem un lieliskiem restorāniem. Las Teresitas pludmale (Playa de Las Teresitas) ir viena no slavenākajām un populārākajām pludmalēm Santakrusa de Tenerifē. Tā ir slavena ar savām zeltainajām smiltīm, kas atvestas no Sahāras tuksneša, un tās garums ir vairāk nekā 1 km.