banner

Side

SIDE

Galvenā informācija

Side ir kūrortpilsēta, kas atrodas nelielā pussalā 75 km attālumā no Antālijas. Pilsēta, kuru ieskauj mūsdienīgi tūrisma kompleksi un smilšainas pludmales, ir viens no noslogotākajiem Turcijas dienvidu kūrortiem. Pilsētas nosaukums tiek tulkots kā "granātābols", un tās simbols ir granātābolu koks, kas senatnē personificēja auglību. Dibināta 7. gadsimtā pirms mūsu ēras. Grieķu kolonistu laikos, mūsdienu Side nesniedzas tālāk par senās pilsētas sienām. Tās arhitektūra nemanāmi apvieno pagātni un tagadni.

Ierašanās notiek Antālijas lidostā. Attālums no lidostas līdz kūrorta viesnīcām ir no 50 līdz 70 km, kopējais ceļojuma laiks nepārsniedz 1. stundu 30 minūtes.

Klimats, pludmales un viesnīcas

Vidusjūras piekrastes klimats - vasaras ir karstas un sausas. Maksimālā gada temperatūra var sasniegt +45 °C. Augusts tiek uzskatīts par karstāko mēnesi: vidējā gaisa temperatūra ir +33 °С, ūdens sasilst līdz +26 °С.

Side ir slavena ar savām skaistajām smilšu pludmalēm. Ļoti piemērota ģimenēm ar bērniem.

Izmitināšanas iespējas Sidē var apmierināt jebkuru tūristu. Viesnīcas ir katrai "gaumei un budžetam" - no daudzlīmeņu kompleksiem līdz dzīvokļiem.

Ko redzēt

Side būs interesanta senās vēstures cienītājiem. Pilsēta ir unikāls brīvdabas muzejs ar daudziem labi saglabātiem senatnes pieminekļiem. Pārskatu labāk sākt ar teātra ēku, kas celta agrīnās kristietības laikmetā. 14 000 skatītājiem paredzētās rindu rindas bija gandrīz pilnībā saglabājušās, taču estrāde sabruka, un tās marmora fragmenti joprojām guļ uz agoras. Agora ir tirgus laukums, kas kādreiz bija klāts ar segtām galerijām. Tas bija slavenākais vergu tirdzniecības centrs senatnē, kad šeit atradās nejaušības dievietes Tihes templis. Uz bibliotēku labāk doties pa bizantiešu celto - antīko pilsētas mūri. Bibliotēka savulaik sastāvēja no trim zālēm, no kurām saglabājusies tikai viena siena ar nišām statujām. Pastaigājoties pa moderno krastmalu, var redzēt helēnistisko pilsētas mūri. Pretī agorai senatnē tika izveidots Sides arheoloģijas muzejs, kurā atrodas izrakumos atklātās statujas. Šeit jāielūkojas arī ostā, kur ved galvenā iepirkšanās iela ar "paklāju ciematu", restorānu "Pie vecajām dzirnavām" un kažokādu veikaliem. Senās ostas vietā tagad atrodas pasts un restorāns Mergiz. Un tur, kur mūsdienās ir noenkurojušās zvejnieku laivas un ekskursiju laivas, piejūras bulvāris ved uz Apollona templi ar piecām atjaunotām kolonnām, uz kurām balstās frontona fragments. Austrumu krastā starp modernajām ēkām tika pazaudēts Artemīdas templis un tholos, kas veltīts Anatolijas mēness dievam - Menu. Nakts izklaidi ir vērts meklēt slavenajā OXYD diskotēkā, kas apvieno dejas un peldēšanos baseinos. Aktīvie tūristi izbaudīs apstākļus ūdens sportam, tostarp plostošanai. Sidē ir liels skaits juvelierizstrādājumu, ādas, kažokādu un paklāju veikalu.

Tūristiem, kuri dod priekšroku bagātīgām ekskursiju programmām, iesakām atpūsties Sidē. Kūrorta pludmales ir ideāli piemērotas ģimenēm ar bērniem.