banner

Puketa

PUKETA

Vispārīgā informācija

Puketa ir Taizemes rietumu krasta slavenākais kūrorts, īsts Āzijas dienvidu dārgakmens. Tās krastus skalo Indijas okeāna Andamanu jūras ūdeņi, un sniegbaltas smilšu pludmales stiepjas vairāk nekā 40 km garumā.

Uz salas katrs spēs atrasts sev piemērotu atpūtu: klusas villas ģimenēm ar bērniem, klubi un bāri trokšņainu izklaižu cienītājiem vai eksotiskas vietas aizraujošu sajūtu meklētājiem.

Klimats

Puketas klimats ir subekvatoriāls musonu periods ar izteiktām sausām un mitrām sezonām. Mēs iesakām izvēlēties atpūtas laiku Puketā vislabvēlīgākajā periodā – no novembra līdz aprīlim, kad laiks ir saulains un ūdens sasilst līdz +28 °C. Lietus sezona sākas no maija līdz oktobrim.

Labākās pludmales

Patonga

Šī ir salas garākā un populārākā pludmale. Tai ir labi attīstīta infrastruktūra un daudzas vakara izklaides iespējas.

Karons

Šī ir otrā populārākā pludmale Puketā. Tās garums ir 3 kilometri. Karonas smiltis sastāv no kvarca un kraukšķ zem kājām kā sniegs. Šeit valda diezgan mierīga atmosfēra un nav skaļu diskotēku.

Kata

Tradicionāli tas ir sadalīts divās daļās: Kata-Yai – sērfotāju meka un Kata-Noi – miera un komforta stūrītis, kas ir ideāli piemērots ģimenes brīvdienām.

Bang Tao

Pludmales garums ir 8 km. Šeit valda mierīga atmosfēra, kas ir lieliski piemērota nomaļas komfortablas uzturēšanās cienītājiem. Tā ir arī lieliska vieta sērfošanai.

Surin

Surinas pludmale ir viena no skaistākajām un dabiskākajām salas daļām. Tas ir lieliski piemērots pludmales brīvdienām un atpūtai, kā arī sērfošanas cienītājiem: šeit jūs gandrīz vienmēr varat “noķert vilni”.

Kamala

Šeit tūristi var izbaudīt klusu un relaksējošu atpūtu jūras piekrastē, gleznainus saulrietus un satriecošus skatus uz apkārtni no Khao Phonthurat kalna virsotnes.