banner

Nesbr

NESEBR

Vispārīga informācija

Gleznainais kūrorts un viena no vecākajām pilsētām Melnās jūras piekrastē atrodas 850 metrus garā un 300 metrus platā Nesebaras pussalā. Mazā pilsētiņa, kas atrodas 37 km uz ziemeļiem no Burgasas, atrodas klinšainās nogāzēs, un tās vēsture sniedzas vairāk nekā trīs tūkstošus gadu senā pagātnē.

Senā pilsēta ir sadalīta divās daļās: Jaunajā (cietzemē) un Vecajā (uz nelielas pussalas). Abas Nesebaras daļas savā starpā savieno šaurs, aptuveni 400 m garš šaurs šaurums. Jaunajā daļā ir daudz ērtu mājiņu un privātu luksusa viesnīcu, kafejnīcu, restorānu un veikalu. Nesebaras vecā daļa ir brīvdabas muzejs ar gadsimtiem senām drupām un arhitektūras būvēm, piemēram, cietokšņiem un torņiem. 1983. gadā vecpilsēta tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Nesebara ar savu labi attīstīto infrastruktūru ir labi piemērota mierīgai atpūtai. Klintis, greznās zeltaini smilšainās pludmales un dzidrā jūra rada unikālu miera un harmonijas atmosfēru.

Klimats

Klimats ir Vidusjūras klimats, un vasarā temperatūra sasniedz 28-30° C, bet ūdens ir silts līdz pat 26° C.

Atrakcijas un izklaide

Nesserba arhitektūras mantojums piesaista tūristus no visas pasaules, jo šeit atrodas vairāk nekā 80 dažādu vēsturisko periodu un kultūru tempļi. Dodoties uz Neserbā, ir vērts apskatīt ne tikai senos tempļus, bet arī interesantus dabas objektus, piemēram, Rožu ieleju, Rylski ezerus, Krušunas ūdenskritumus un Sv.Anastasijas salu. Tūristi var apmeklēt arī tādas svētas vietas kā Rilas klosteris un kalnu klosteris Aladzha.

Nevajadzētu ignorēt arī vējdzirnavas, turku pirti un etnogrāfiskos muzejus ar zelta rotaslietu, monētu, traku enkuru un ikonu ekspozīcijām. Vakaru varat pavadīt kādā mājīgā restorānā vai apmeklēt kādu no daudzajiem pilsētas naktsklubiem.