banner

Kemera

KEMERA

Galvenā informācija

Kemera ir neliels moderns kūrorts, kas atrodas 42 km attālumā no Antālijas. Pilsēta atrodas ekoloģiski tīrā teritorijā nacionālā dabas parka teritorijā. Visa tās infrastruktūra ir koncentrēta Toro kalnu nogāzēs, Vidusjūras krastā. No vienas puses, Kemeru ieskauj priežu meži un citrusaugļu dārzi, no otras puses - smilšainas un oļu pludmales, kurās plīvo arī Zilais karogs. Saskaņā ar starptautisku apbalvojumu, Kemeras piekrastes ūdeņi atbilst augstiem kvalitātes standartiem un ir ideāli piemēroti drošai peldēšanai.

Ierašanās notiek Antālijas lidostā. Attālums no lidostas līdz kūrorta viesnīcām ir no 40 līdz 70 km.

Klimats

Neskatoties uz to, ka Kemerā 300 dienas gadā ir saulainas, šeit ir atšķirīgs mikroklimats nekā pārējā piekrastē. Pateicoties priežu mežiem, kas lielā daudzumā ir ap Kemeru, gaisa temperatūra nav tik karsta, un vakari ir vēsi. Peldēšanas sezona Kemerā ilgst no maija līdz oktobrim. Augusts tiek uzskatīts par karstāko mēnesi: vidējā gaisa temperatūra ir +36 °С, ūdens sasilst līdz +27 °С.

Pludmale un atrakcijas

Kemeras piekraste ir nosacīti sadalīta divās pludmales zonās. Pilsētas oļu pludmale piedāvā plašas iespējas nodarboties ar dažāda veida ūdens sporta veidiem, kā arī doties jūras ekskursijās ar jahtām. Otrā, smilšu un oļu pludmale, ko ieskauj citruskoki, ir piemērota relaksējošām brīvdienām. Lielākā daļa viesnīcu pludmales ir klātas ar smiltīm, bet pašā ūdens malā ir atstāta plāna oļu josla, kas ļauj saglabāt tās caurspīdīgumu.

Kemerā ietilpst sešas kūrorta zonas: Kemeras pilsēta, Beldibi, Goynuk, Kirish, Tekirova un Chamyuva apmetne. Neatkarīgi no izvēlētās teritorijas, vietējās viesnīcas (no maziem pansionātiem līdz piecu zvaigžņu kompleksiem) galvenokārt koncentrējas pirmajā līnijā gar jūru un tām ir plaša teritorija.

Kūrorta zonas galvenā atrakcija ir tuvumā saglabājušās seno Olimpa un Fazelas pilsētu drupas, kas pirātiem kalpoja par patvērumu jau 3. gadsimtā pirms mūsu ēras. Šeit jūs varat redzēt senos akveduktus, amfiteātri, bazilikas, pirtis, kapu pieminekļus un sarkofāgus. Brīvdabas aktivitāšu cienītāji noteikti novērtēs plašās ūdens sporta iespējas, jo īpaši niršanu un raftingu, viņi var doties jūras braucienā ar jahtu vai baudīt safari ar džipu. Vakaros varēsiet apmeklēt daudzos  veikalus, bārus un restorānus, bet naktī apmeklēt labākās diskotēkas reģionā.

Brīvdienas ar bērniem.

Kemerā ir neliels akvaparks ar slidkalniņiem, ūdenskritumiem un baseiniem, kā arī visa veida kafejnīcas un uzkodu bāri.

Atpūtu Kemerā iesakām gan ģimenes tūristiem, gan aktīviem ceļotājiem. Maigais klimats, tīrs kalnu gaiss, priežu un ziedošu augu aromāts - labvēlīgi ietekmē atpūtnieku nervu sistēmu un vispārējo veselību.

Ekskursijas

Atpūtnieki aicināti piedalīties jūras, autobusu vai kombinētās ekskursijās. Viens no populārākajiem šādiem braucieniem ir "Demre - Mira - Ķekova", kas ietver laivu braucienu ar interesantu ekskursiju.

Kemerā tūristus gaida arī safari, jūras makšķerēšana, akvaparks, šovi ar delfīniem, nakts diskotēkas, izbraucieni ar pirātu jahtu, peldēšanās atklātā jūrā, turku pirts (hammam), kā arī daudzi veikali, kur var iegādāties suvenīrus, austrumu, juvelierizstrādājumus, dārgmetālus, tekstilizstrādājumus un ādas izstrādājumus.