banner

Burgas

BURGAS

Vispārīga informācija

Burgasas ostas pilsēta atrodas Melnās jūras Burgasas līča rietumu krastā. Šīs zemes vēsture aizsākās bronzas laikmetā. Pilsētu dibināja grieķi, un to sauca par Pirgos, kas tulkojumā nozīmē "tornis". Aizraujošā vēsture, interesantās bulgāru tradīcijas, patīkamais klimats un bagātā daba katru gadu piesaista lielu skaitu tūristu. Sāļo un saldo ezeru kaskādes veido unikālu Burgasas un tās apkārtnes dabas ainavu.

Attīstītā kūrorta infrastruktūra ļauj atrast viesnīcu ikvienam tūristam, bet daudzās kafejnīcas, restorāni un diskotēkas vēl vairāk uzmundrina un atdzīvina atpūtu. Lidosta ir Burgasas pilsētas starptautiskā lidosta, kas atrodas 10 km no pilsētas centra. Tā kā lidosta atrodas tuvu lidostai, transfērs neaizņems daudz laika.

Klimats

Mērens kontinentālais klimats, bez dusinoša karstuma. Pastāvīgo jūras brīžu dēļ laikapstākļi ir pārsvarā silti dienā un vēsāki vakaros. Jūlijs un augusts ir vissiltākie mēneši; jūnijā ir daudz nokrišņu. Vidējā temperatūra vasaras sezonā ir +24 °C, un ūdens kļūst silts līdz pat 24 °C.

Pludmale un jūra

Burgasas skaistās smilšainās pludmales, maigi slīpais dibens un mierīgā jūra ir pievilcīga tūristiem ar maziem bērniem. Burgasā atrodas Melnās jūras rietumu galējais punkts. Pilsēta atrodas uz četrām dabiskām terasēm 17 metrus virs jūras līmeņa.

Apskates objekti un atpūta

Jūras parks ir galvenais tūrisma objekts un Burgasas centrs. Šeit var atrast pieminekļus slavenām personībām un modernas skulptūras. Burgasas centru pārstāv 20. gadsimta sākuma jūgendstila un konstruktīvisma stila dzīvojamās ēkas. Burgasas kultūras un atpūtas vietas piedāvā saviem viesiem atpūtu pludmalē palutināt, apmeklējot muzejus: Vēstures muzeju, Arheoloģijas muzeju, Etnogrāfijas muzeju, Dabas zinātnes muzeju, teātrus: Operu, Drāmas teātri un galerijas.

Ir vērts pieminēt, ka Burgasas tuvumā jūs varat ne tikai atpūsties, bet arī uzlabot savu veselību, apmeklējot dziedniecisko dūņu avotu un lagūnas minerālu Atanasovsko ezeru.

Augusts Burgasā ir īstas brīvdienas! Ostu apmeklē kruīza kuģi, un augusta pēdējā nedēļā Piejūras parka brīvdabas teritorijā notiek starptautisks folkloras festivāls.