banner

Beleka

BELEKA

Galvenā informācija

Modernā Belekas viesnīcu zona atrodas 25 km attālumā no Antālijas un ir viens no lielākajiem tūrisma projektiem pasaulē, kas orientēts tikai uz prestižām brīvdienām. Pieczvaigžņu viesnīcu kompleksi tika uzcelti, neskarot priežu mežus, kas veido reģiona dabas bagātības. Beleka ir ideāla vieta sporta un āra aktivitāšu cienītājiem. Tieši šeit 1994. gada septembrī tika atvērts Nacionālais golfa klubs. Gleznainie Taura kalni, kas apauguši ar Kalabrijas priedēm un ciedru - veido skaistas dabas ainavas apvienojumā ar debeszilo jūru un bezgalīgām smilšu pludmalēm.

Ierašanās notiek Antālijas lidostā. Attālums no lidostas līdz kūrorta viesnīcām ir no 20 līdz 40 km.

Klimats

Belekas kūrortam raksturīgs maigs subtropu klimats. Jūras siltais gaiss, piesātināts ar jodu, sajaucas ar meža smaržām un ārstnieciski iedarbojas uz visu ķermeni. Beleka atrodas līdzenajā valsts daļā, tāpēc gandrīz visu gadu ir silta jūra. Ūdens un gaisa temperatūra ļauj sauļoties un peldēties no aprīļa līdz novembrim. Augusts tiek uzskatīts par karstāko mēnesi: vidējā gaisa temperatūra ir +33 °С, ūdens sasilst līdz +27 °С.

Pludmales un viesnīcas

Belekas piekrastes joslā stiepjas divdesmit kilometru gara smilšaina pludmale, un gandrīz visa tā ir atzīmēta ar Zilo karogu. Plašas pludmales (vismaz 50 m) ir klātas ar smalkām un lielām smiltīm.

Lielākā daļa Belek viesnīcu ir prestižas un greznas ar attīstītu infrastruktūru un īpaši visaptverošu pakalpojumu klāstu.

Atrakcijas un izklaide

Netālu no Belekas atrodas senās Perges pilsētas drupas, kas tiek uzskatītas par otro nozīmīgāko vēsturisko pilsētu aiz Efesas, majestātiskais Aspendos amfiteātris un Seglas arhitektūras piemineklis. Belekas rietumos atrodas valsts rezervāts, kurā var aplūkot visu reģiona floras un faunas daudzveidību. 500 hektāru platībā aug aptuveni 574 augu sugas (ciprese, eikalipti, pistācijas), no kurām 29 ir unikālas tikai šim reģionam, un šeit dzīvo vairāk nekā 109 putnu sugas, tostarp meža pūce, kas ir simbols. Belekas zonas krastā olas dēj bruņurupuči Caretta caretta. Rezervātā ir iespēja klinšu kāpšanai, bet atpūtnieku iecienītākais sporta veids ir plostošana. Laivošana notiek pa kalnu upi Kopruchay. Iespaidus atstāj arī ekskursijas ar apvidus automašīnām pa kalnu ceļiem. Uz ziemeļiem no Belekas, kalnos atrodas Koprulu kanjona nacionālais parks. Tā platība ir 36 000 hektāru. Šeit aug Vidusjūras cipreses, kuru meži dabiskos apstākļos nav sastopami nekur citur pasaulē. Garākais kanjons Turcijā stiepjas gar Köpru upi ar kopējo garumu 14 km. Tā dziļums vietām sasniedz 400 m. Populārākā nodarbe Köprülü kanjonā ir peldēšana pa Köpru upi. Galvenie Belekas tūristu iecienītie sporta veidi ir golfs, zāliena teniss, izjādes ar zirgiem, ūdens sporta veidi un, kā minēts iepriekš, kāpšana kalnos un plostošana.

Ar lielu varbūtību - ekskursija uz Beleku ir arī atpūta spa centros, jo daudzās viesnīcās tās ir. Tur varēsiet iziet atjaunošanās procedūras, pierakstīties uz relaksācijas, svara zaudēšanas vai atveseļošanās kompleksiem.

Atpūta Belekā ir ne tikai peldēšanās tīrākajos Vidusjūras ūdeņos, bet arī apskates iespējas. Pilsēta atrodas labā vietā braucieniem uz senajām apmetnēm Aspendos, Perge, Sillon, pludmalē ar milzu jūras bruņurupučiem, Koprulu kanjonā.

Iegādājoties ekskursiju uz Beleku, varat doties organizētā ekskursijā uz nogrimušo Kekovas pilsētu, Likijas klinšu kapenēm, Sv. Nikolaja baznīcu vai ar funikulieri uz Tahtali kalnu. Jauniešiem, kuri dod priekšroku aktīvai atpūtai, tiek piedāvāts raftings, niršana, braucieni ar jahtu pa Manavgatas upi, kvadraciklu safari un nakts putu diskotēkas.

Brauciens uz Beleku ir piemērots ģimenēm ar bērniem – tur var apmeklēt Trojas akvaparku, Bellis zoodārzu vai Antālijas akvāriju. Jūs varat doties uz Kemeru, no kurienes atiet pirātu kuģi, un animatori izklaidēs bērnus visa ceļojuma laikā.