banner

Bangkoka

BANGKOKA

Vispārīgā informācija

Bangkoka ir Taizemes politiskā un garīgā galvaspilsēta. Interesanti, ka oriģinālā "Bangkoka" ir pasaulē garākais pilsētas nosaukums, kas sastāv no 20 vārdiem. Pateicoties tam, pilsēta iekļuva Ginesa rekordu grāmatā. Paši taizemieši to sauc par "Eņģeļu pilsētu" vai saīsināti Krun Thep.

Bangkokas izskats apvieno senatnes šarmu un jaunākos mūsdienu pasaules sasniegumus. Senie budistu tempļi, pilis un parku ansambļi organiski sadzīvo ar futūristiskiem debesskrāpjiem, iepirkšanās centriem un atrakciju parkiem. No pirmā acu uzmetiena dzīves ritms šeit šķiet haotisks, bet pēc kāda laika jūs sākat pierast pie tā draudzīgo pilsoņu dinamikas.

Tūristi ierodas Bangkokā, lai atklātu dinamisko dienvidaustrumu kultūru, nogaršotu slaveno ielu ēdienu, apmeklētu neparastus šovus un iepirktos.

Klimats

Bangkokā valda subekvatoriāls klimats. Visu gadu ir silts, un nav manāmas sezonālās temperatūras svārstības. Izteikta mitrā sezona (maijs-oktobris) un sausa (novembra vidus – aprīļa beigas).

Apskates objekti

Taizemes galvaspilsēta ir pilsēta, kur tūristi no visas pasaules ierodas, lai sajustu Dienvidāzijas garšu. Ieteicams pievērst uzmanību šādām vietām: Zelta Budas templis, Bangkokas Karaliskā pils, guļošā Budas Wat Pho templis, Rītausmas templis.