banner

Antālija

ANTĀLIJA

Galvenā informācija

Antālija ir viena no skaistākajām un visstraujāk augošajām pilsētām Turcijas Vidusjūras piekrastē. Antālija pamatoti tiek uzskatīta par otro "galvaspilsētu" un galveno valsts kūrortu. Pilsēta atrodas 30 m augstumā virs jūras līmeņa un atrodas Taura kalnu nogāzēs, ko klāj priežu meži. Piekrastes līnija - pakalni un līdzenumi, veido unikālu jūras ainavu. Kultūrvēsturiskie apskates objekti, attīstītā tūrisma infrastruktūra un lielas pilsētas dzīvīgais ritms - ik gadu piesaista vairāk nekā pusmiljonu tūristu no visas pasaules.

Ierašanās notiek Antālijas lidostā. Attālums no lidostas līdz pilsētas viesnīcām ir vidēji 12 km, kopējais ceļojuma laiks nepārsniedz 25 minūtes.

Klimats

Vidusjūras - silts un sauss. Saule aktīvi spīd no aprīļa līdz oktobrim. Augusts tiek uzskatīts par karstāko mēnesi: vidējā gaisa temperatūra ir +33 °С, ūdens sasilst līdz +27 °С.

Ekskursijas uz Antāliju ir pieprasītas jebkurā gadalaikā. No aprīļa līdz oktobrim cilvēki šeit ierodas, lai daudz sauļoties un peldēties, starpsezonu iecienījuši gados vecāki cilvēki, kuriem nepieciešams kalnu-jūras gaiss. Pirmie ziemas mēneši ir lielisks laiks, lai iepirktos tirdzniecības centros un zīmolu tirdzniecības vietās, savukārt rudens un pavasaris ir labākais laiks ekskursijām.

Pludmales

Antālijas pludmales ir labi aprīkotas ērtai atpūtai, piekrastes joslā ir daudz bāru, diskotēku un veikalu. Tāpēc esiet gatavi tam, ka būs grūti atrast nomaļu vietu relaksējošai atpūtai. Vietējo piekrasti var iedalīt trīs pludmales zonās. Konyalti reģionu pārstāv pilsētas pludmales ar lieliem baltiem oļiem, centrālo akmeņaino daļu - mākslīgās platformas pludmales, bet Laras reģionu - smilšainas pludmales.

Viesnīcas

Pašā Antālijā tūristu viesnīcu ir maz, pārsvarā naktsmītnes tiek piedāvātas priekšpilsētās. Jā, lētas, diezgan vecas viesnīcas ir koncentrētas Konyalti rajonā. Šī vieta būs lieliska izvēle jauniešu atpūtai: viesnīcu tiešā tuvumā var atrast daudzas izklaides iespējas. Laras rajons ir pilns ar modernām četru un piecu zvaigžņu viesnīcām ar attīstītu infrastruktūru un izsmalcinātu dizainu. Reģiona tūrisma zona pat ieguva savu nosaukumu - New Lara. Elitārais Antālijas kūrorts ir Aksu jeb Kundu austrumu priekšpilsēta, kas apbūvēta tikai ar piecu zvaigžņu viesnīcām un luksusa viesnīcām. To pārstāv plašas smilšu pludmales, un tā ir vērsta uz relaksējošām ģimenes brīvdienām.

Neskatoties uz to, ka Antālijas arhitektūra ir tipiski pilsētvide un sastāv no masīvām betona ēkām, šeit ir saglabājies vecais kvartāls, kā arī vairāki vēstures pieminekļi. To vidū ir Adriāna vārti, kas uzcelti par godu Romas imperatora Hadriāna pilsētas apmeklējumam mūsu ēras 130. gadā. Virs pilsētas paceļas neparasts rievotais minarets 37 metrus augsts, celts 13. gadsimtā. Jāpiemin arī vēl viens minarets, kuru savulaik iznīcināja zibens, kas arī ir apskatāms. Antālijas Arheoloģijas muzejā tiek prezentēti unikāli vēsturiski atradumi. Īpašu uzmanību ir pelnījusi krāsaina jūras osta un buru osta. Attīstītajā izklaides industrijā ietilpst vairāki ūdens parki, atrakciju parks, diskotēkas, restorāni, kafejnīcas, bāri un naktsklubi. Ūdens sporta cienītāji novērtēs niršanas, ūdensslēpošanas un burāšanas iespējas.

Brīvdienas ar bērniem.

Antālijā ir plašs ūdens atrakciju centrs Aqualand, atrakciju parks, delfinārijs un zoodārzs.

Atpūtu Antālijā iesakām aktīviem tūristiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsdienu Turcijas kultūru un dzīvi.

Ekskursijas

Ceļojums uz Antāliju ir iespēja pastaigāties pa vecpilsētu, apskatīt Duden ūdenskritumu, izpētīt vēsturisko Kaleiči rajonu, mošejas, hammam, cietokšņus un ielas, kas  miniatūrā atspoguļo dažādus pilsētas dzīves laikmetus.

Pilsēta piesaista ar milzīgu ekskursiju potenciālu, kas var dažādot pludmales brīvdienas. No Antālijas varat doties uz seno Olimpu, Aspendosu, Perge, uz Miras klinšu kapenēm, sarīkot pikniku kalnos, izbaudīt braucienu ar laivu vai doties uz kaimiņos esošo Kipru vai Grieķiju.