banner

Alānija

ALĀNIJA

Galvenā informācija

Alanja ir neliela kūrortpilsēta, kas atrodas Antālijas piekrastes pašos austrumos, 130 km attālumā no Antālijas. Kūrortu divās daļās sadala augsta klints, uz kuras atrodas vecpilsēta ar lielu skaitu dažādu laikmetīgo atrakciju. Uz austrumiem no pilskalna atrodas tirgus rajons ar veikaliem, tējas namiņiem un restorāniem. Mūsdienu Alanija ir viens no aktīvākajiem kūrortiem Turcijā. Nepārtraukta pludmales un viesnīcu sērija stiepjas daudzu kilometru garumā. Viena no galvenajām Alānijas kūrorta priekšrocībām ir Kleopatras pludmale ar baltām smiltīm.

Ierašanās notiek Antālijas lidostā. Attālums no lidostas līdz kūrorta viesnīcām ir no 90 līdz 140 km, kopējais ceļojuma laiks nepārsniedz 2 stundas.

Klimats un pludmales

Alanija ir slavena ar savu subtropu klimatu, jūra šeit vienmēr ir ļoti silta. Augusts tiek uzskatīts par karstāko mēnesi: vidējā gaisa temperatūra ir +31 °С, ūdens sasilst līdz +27 °С.

Pašas Alanijas pludmales ir smilšainas. Pilsētas rietumos, Konakli, Okudhalar, Avsalar apmetnēs, pludmales joslu attēlo blīvas dzeltenas smiltis. Ieeja jūrā ir maiga, ideāli piemērota tūristiem ar bērniem.

Viesnīcas un atpūta

Alanijā ir daudz lētu komfortablu viesnīcu, kas atrodas tuvu jūrai un nodrošina visas nepieciešamās ērtības.

Viens no izcilākajiem pilsētas senās arhitektūras piemēriem un Alānijas galvenā atrakcija ir Bizantijas cietokšņa sienas. 1226. gadā ostas austrumu daļā tika uzcelts Sarkanais tornis, kas savu nosaukumu ieguvis no būvniecībā izmantotajiem sarkanajiem ķieģeļiem un akmens. Šis monumentālais tornis, kura augstums pārsniedz 30 metrus, ir astoņstūris un sastāv no 5 stāviem. Struktūras mērķis bija aizsargāt kuģu būvētavu. Apskates vērtas ir tādas vēsturiskas vietas kā: Alara cietoksnis un Kasras pirtis. Pirmo reizi Anatolijas-Turcijas tēlotājmākslā - vannas kupolā tika izmantotas figūrveida freskas. Noteikti jāapmeklē Damlatash ala, kas slavena ar saviem stalaktītiem un stalagmītiem. Alanjas pirātiskā pagātne ir atstājusi savas pēdas daudzajās piekrastē izkaisītajās grotās. Tos var sasniegt tikai pa jūru. Kūrorta dabas īpatnības ir pelnījušas īpašu uzmanību. Alanija atrodas uz nelielas akmeņainas pussalas ar ļoti īpašiem klimatiskajiem apstākļiem, tikai šeit var atrast banānu plantācijas. Kūrortā ir daudz restorānu, bāru, veikalu, kas piedāvā plašu apģērbu, paklāju, juvelierizstrādājumu izvēli, ir diskotēkas un dažādi klubi.

Brīvdienas ar bērniem.

Alanjā ir akvaparks ar 23 slidkalniņiem un atrakciju parks.

Tūristiem, kuri dod priekšroku ekonomiskai izmitināšanai, interesantām ekskursiju programmām un iepirkšanās iespējām, iesakām atpūsties Alanijā. Kūrorta pludmales ir ideāli piemērotas ģimenēm ar bērniem.

Ekskursijas

Atpūta Alanijā patiks arī vēstures cienītājiem, kuri novērtēs pastaigas pa Bizantijas cietoksni, gar Sarkano torni, starp vecpilsētas villām. Ar organizētu ekskursiju jūs varat apmeklēt seno Efezu.

Atvaļinājuma paketes uz Alaniju novērtēs arī dabas objektu cienītāji. Atpūtnieki tiek aicināti apmeklēt Damlatašas alu ar daudzkrāsainiem stalaktītiem, kuras unikālais mikroklimats palīdz mazināt astmas simptomus. Pateicoties savai atrašanās vietai pussalā, Alanijā ir īpaši laikapstākļi, tāpēc bez tradicionālajām citronu un apelsīnu plantācijām šeit var apskatīt arī banānu plantācijas.