Svētā Antonija un Svētā Pāvila klosteri Ēģiptē

Ēģipte pastāv jau vairāk nekā 5000 gadu. Šajā laikā tās teritorijā dzīvoja dažādas tautas, kas ienesa savu kultūru, tradīcijas un reliģiju valsts vēsturē.

Ekskursija uz Svētā Antonija un Svētā Pāvila klosteriem iepazīstinās Jūs ar koptu pareizticīgo ticības lappusēm Arābijas tuksnesī.

Ceļojums sāksies ar Svētā Antonija klostera apmeklējumu, kas atrodas starp Hurgadu un Kairu – ceļš no abām pilsētām ir aptuveni 300 kilometru garš. Šis reliģiskais komplekss, kas tika uzcelts mūsu ēras III gadsimtā un joprojām darbojas, ir vecākais kristiešu klosteris pasaulē un lielākais klosteris Ēģiptē. Jūs ne tikai iepazīsities ar tā bagāto vēsturi, kas ir pilna ar kristietībai nozīmīgiem nosaukumiem, vārdiem un uzplaukuma un posta periodiem, bet arī apmeklēsiet klostera tēva – svētā Antonija Lielā klinšu grotu, kurš izvēlējās šo vietu askētismam un vientuļnieka dzīves veidam.

Pēc tam Jūs dosieties uz Svētā Pāvila klosteri. Tas arī ir uzcelts pareizticīgā svētā vientuļnieka vietā. 4. gadsimtā Tēbu Pāvils šeit dzīvoja nomaļā alā, un gadsimtu pēc viņa nāves šajā vietā tika uzcelts svētais klosteris, kas ir ticīgo svētceļojumu objekts. Klosterī atrodas izgaismoti manuskripti un divi svētavoti.