Ras Muhameds Ēģiptē

Labvēlīgā atrašanās vieta un brīnišķīgais klimats ir padarījis Šarm El Šeihu par vienu no populārākajiem tūristu galamērķiem pasaulē. Kūrorts atrodas Sinaja pussalas dienvidos, 500 kilometru attālumā no Kairas un ērti sasniedzamā attālumā no galvenajām Ēģiptes apskates vietām.

Nedaudz mazāk kā stunda ar autobusu – un Jūs nokļūsit līdz Ras Mohammed, valsts pirmajam nacionālajam parkam. Šis gleznainais rezervāts tika izveidots 1989. gadā, lai saglābtu no iznīcināšanas unikālu koraļļu rifu sienu. Parka ūdens daļā dzīvo vairāk nekā tūkstotis zivju sugu un vairāk nekā 150 koraļļu sugu. Lai tos aplūkotu, nav nepieciešams nirt: daļa no rifa, kas ir līdz 2 miljardiem gadu vecs, laika gaitā ir pacēlusies virs ūdens virsmas.

Tomēr viesiem iesākam nirt ar masku un pleznām un iepazīt Sarkanās jūras zemūdens pasauli. Šeit tā ir visspilgtākā un daudzveidīgākā, tāpēc snorkelēšana Ras Mohammed vienmēr rada pārsteidzošus iespaidus.

Pastaigas laikā pa rezervāta zemes daļu redzēsiet ģeoloģiskos defektus – pēc zemestrīces palikušās plaisas – un apmeklēsiet Vēlmju ezeru. Saskaņā ar leģendu, ja Jūs tajā ienirsiet trīs reizes, izsakot vēlēšanos, tā noteikti piepildīsies. Neskatoties uz to, ūdenskrātuve ieguva slavu un atpazīšanu cita iemesla dēļ: ezera ūdeņos ir daudz minerālvielu un tie pēc sastāva ir līdzīgi Nāves jūras ūdeņiem.

Vēl viena unikāla parka iezīme ir mangrovju koki. Ja agrāk tie bieži tika atrasti tropos, tad tagad aktīvās mežu izciršanas dēļ mangrovēm draud iznīcināšana, un tūristi tos var redzēt burtiski vien trīs vietās pasaulē.

Ras Mohammed apmeklējums ļaus iepazīties ar Ēģiptes bagātās dabas daudzveidību un atstāt vien patīkamākās atmiņas.