Mozus kalns un Svētās Katrīnas klosteris Ēģiptē

Labvēlīgā atrašanās vieta un brīnišķīgais klimats ir padarījis Šarm El Šeihu par vienu no populārākajiem tūristu galamērķiem pasaulē. Kūrorts atrodas Sinaja pussalas dienvidos, 500 kilometru attālumā no Kairas un viegli sasniedzamā attālumā no galvenajiem Ēģiptes vēstures pieminekļiem. Pieskarieties senatnei un iepazīstiet kristietības vēsturi, ceļojot uz Sinaja kalnu un Svētās Katrīnas klosteri.

Mozus kalns jeb Sinaja kalns atrodas vien 130 kilometru attālumā no Šarm El Šeihas. Saskaņā ar Bībeles tekstiem, tieši šeit Dievs parādījās Mozum un deva viņam 10 baušļus, tāpēc kristieši godā Sinaja un dodas uz to svētceļojumos. Augšā atrodas baznīca, uz kuru ved divi ceļi: lēzena, tūristu un grūtāka – to izvēlas ticīgie. Saskaņā ar leģendu, tiem, kas uzkāpa uz Mozus kalnā, tiek piedoti visi grēki. Šeit ekskursijas dalībnieki sagaidīs rītausmu un baudīs satriecošās apkārtnes panorāmas.

Svētās Katrīnas klosteris, kas tika dibināts mūsu ēras 4. gadsimtā, ir viens no vecākajiem aktīvajiem kristiešu klosteriem pasaulē. Tas atrodas svētā Sinaja kalna pakājē, vairāk nekā 1500 metru augstumā virs jūras līmeņa. Šīs reliģiskās ēkas sienas ir piedzīvojušas daudzus svarīgus vēsturiskus notikumus, un pats klosteris ir vairākkārt minēts Bībeles tradīcijās, un šodien šeit ierodas milzīgs skaits tūristu un svētceļnieku.

Jūs varēsiet savām acīm redzēt leģendāro Degošā krūma kapelu. Šī ir svēta vieta, un bieži vien ticīgie, godbijības zīmei, tuvojas tai basām kājām. Saskaņā ar leģendu, Pentateihā minētais nedegošais krūms, no kura Dievs vērsās pie Mozus, bija tieši degošais krūms. Šis apbrīnojamais augs patiešām ir neuzliesmojošs – tiek pieņemts, ka tas ir saistīts ar lielo ēterisko eļļu saturu tajā, eļļa ātri iztvaiko un tādējādi novērš uguns izplatīšanos.

Klostera teritorijā atrodas vēl viena no Bībeles tekstiem zināmajiem objektiem – Mozus aka. Šis senais avots joprojām tiek uzturēts labā stāvoklī, un tā ūdeņi tiek uzskatīti par dziedinošiem.

Ekskursijas viesi varēs ieiet templī, lai apskatītu senās svētās Katrīnas ikonas un relikvijas.