Luksora Ēģiptē

Luksorā atrodas vairāki valsts svarīgākie un senākie arheoloģiskie pieminekļi. Šī apdzīvotā vieta atrodas Tēbā, Senās Ēģiptes galvaspilsētā, un ir nosacīti sadalīta divās daļās: “Dzīvo pilsēta” un “Mirušo pilsēta”, robeža starp tām ir Nīla. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja iepazīties ar slaveniem apskates objektiem: Karnakas Templi, Karalieņu Ieleju un dziedošajiem Memnonas Kolosiem.

Vispirms Jūs apmeklēsiet Karnakas Templi, kas atrodas Nīlas Austrumu krastā tāda paša nosaukuma ciematā, 2,5 km attālumā no Luksoras. Šis tempļu komplekss, kas tika dibināts ap 3200. gadu pirms mūsu ēras, ir lielākais Senajā Ēģiptē. Pirms diviem gadsimtiem vērienīgu vēstures pieminekli klāja smiltis, un tikai 19. gadsimtā arheologi to atklāja. Izrakumi un atklājumi šajā teritorijā joprojām turpinās.

Pēc tam Jūs dosieties uz Nīlas rietumu krastu, uz tā saukto “Mirušo pilsētu”. Šeit atrodas Karalieņu Ieleja – sena nekropole, kurā līdz šim zinātnieki ir atklājuši aptuveni septiņdesmit faraonu sievu un viņu bērnu, priesteru un muižniecības pārstāvju kapenes. To starpā – satriecoša arhitektūras struktūra, kurā tika apglabāta Ramzesa II pirmā sieva Nefertari. Valdnieks ļoti mīlēja savu sievu un darīja visu, lai viņas piemiņa dzīvotu pēc iespējas ilgāk.

Tālāk Jūs redzēsiet Memnona Kolosus, kas ir divas 18 metrus garas statujas. Tie tika uzcelti aptuveni 16. gadsimtā pirms mūsu ēras un, kā uzskata zinātnieki, apsargāja ieeju Amenhotepas galvenajā templī. Atšķirībā no tiem, statujas ir saglabājušās līdz mūsdienām gandrīz pilnībā, lai gan tās tika bojātas zemestrīces laikā pirms aptuveni diviem tūkstošiem gadu.